descriptionО совете supervisor_accountЧлены совета calendar_todayМероприятия createОбращения assignmentДокументы new_releasesНовости photo_size_select_actualФото perm_contact_calendarКонтакты

Інформація про ВРЦіРО

Список членів Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій

20 років на шляху діалогу та порозуміння

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) утворена у грудні 1996 року як міжконфесійна інституція. Її метою є об'єднання зусиль конфесій у справі духовного відродження України і координації міжцерковного діалогу як в Україні, так і за її межами, а також участь у розробці проектів нормативних актів з питань державно-конфесійних відносин та здійснення комплексних заходів доброчинного характеру.

Рада Церков функціонує на засадах рівності та рівноправ'я, поваги до внутрішніх настанов і традицій усіх діючих в рамках Конституцій України релігійних організацій та є незалежною від органів державної влади України, політичних партій, інших громадських формувань та їх керівних органів.

Станом на лютий 2019 року до складу ВРЦіРО входять 16 церков і релігійних організацій та 1 міжцерковна організація, серед яких православні, греко- і римсько-католицькі, протестантські та євангельські церкви, а також іудейське та мусульманське релігійні об'єднання. Відтак Рада Церков представляє більше ніж 90 % усіх релігійних організацій України.

Згідно Положення про ВРЦіРО, члени Ради головують на засіданнях почергово, що допомагає розподілити між конфесіями відповідальність за організацію роботи Секретаріату Ради та поточну координацію спільних дій у період між засіданнями.

Секретаріат ВРЦіРО, що складається з представників кожної конфесії, створено у 2005 році для попереднього опрацювання актуальних питань перед їх винесенням на засідання для розгляду членами Ради. Також у складі ВРЦіРО функціонують профільні групи – Комісія з питань соціального служіння, Комісія медіа служіння, Робоча група з питань реституції майна релігійних організацій.

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій підписала угоду про співробітництво з Міністерством охорони здоров'я України (грудень 2008), а також ініціювала співробітництво з Міністерством освіти і науки України (липень 2008). При цих та інших міністерствах були утворені спеціальні громадські ради для діалогу та співробітництва держави з релігійними організаціями. Зокрема, при Міністерстві оборони України з 2009 року діє Рада у справах душпастирської опіки, при Міністерстві закордонних справ України з 2015 року діє Громадська рада з питань співпраці з релігійними організаціями. При Міністерстві юстиції України також діє Душпастирська рада з питань релігійної опіки у пенітенціарній системі України.

Члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій проводять регулярні робочі зустрічі з Президентом України, Прем'єр-міністром України, керівництвом профільних міністерств та парламентських фракцій. На цих заходах виробляються рішення щодо подальшого розвитку партнерської моделі державно-конфесійних відносин, за якої потенціал релігійної спільноти може якнайкраще послужити українському суспільству у справі морального оздоровлення, розвитку доброчинності та вирішення багатьох нагальних суспільних  викликів.

Діяльність Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій сягнула також і міжнародного рівня. У липні 2001 року з ВРЦіРО зустрівся Папа Римський Іван Павло ІІ під час свого візиту в Україну. У жовтні 2009 року Рада Церков провела виїзне засідання в Єрусалимі, де зустрілась з Міністром закордонних справ та Міністром у справах релігій Держави Ізраїль. У жовтні 2011 року відбулась зустріч керівників конфесій – членів Ради з послами та представниками посольств низки іноземних держав, які несуть дипломатичну місію в Україні, зокрема США, Франції, Канади, Держави Ізраїль, Великої Британії, Німеччини, Польщі та Ватикану. У квітні 2012 року делегація ВРЦіРО провела зустрічі в парламенті Канади та зустрілася з Прем'єр-міністром Канади, а також провела зустрічі з посадовими особами, громадськими і релігійними діячами США.

Протягом 2013 року члени Ради Церков зробили низку візитів до Брюсселю, наголошуючи на європейському виборі українського суспільства та відстоюючи традиційні для України сімейні і моральні цінності. У вересні 2014 року делегація ВРЦіРО провела низку зустрічей в Осло (Норвегія) з релігійними діячами Росії, намагаючись донести правдиве свідчення про події в Україні та запобігти подальшій ескалації протистояння на Сході України, що розпочалося внаслідок російської військової агресії. Протягом 2015 року члени ВРЦіРО зустрілися у Києві з делегацією Всесвітньої Ради Церков та провели низку офіційних зустрічей у Берліні (Німеччина) з представниками влади, громадськими діячами та місцевими журналістами. У 2016 році ВРЦіРО зустрілась у Києві з релігійними діячами Швеції.

На сьогодні Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій є найбільшою і найавторитетнішою громадською інституцією в Україні, яка діє на засадах самоорганізації та самофінансування, і не залежить від уряду, політичних партій і бізнес-структур. Рада Церков бере активну участь у громадському житті країни, реагуючи на суспільні виклики публічними заявами, миротворчими та іншими заходами. Яскравим прикладом цього є роль ВРЦіРО у захисті прав громадян на мирний протест під час ЄвроМайдану (Революції Гідності 2013-2014 років).

Особливу увагу Рада Церков звертає на необхідність утвердження в суспільстві справедливості, забезпечення свободи віросповідання та інших фундаментальних прав людини, захисту суспільної моралі, боротьби з корупцією, належного соціального захисту вразливих і малозабезпечених верств населення, проведення чесних і прозорих виборів.

СКЛАД

Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій

(за абеткою)

   

1. Всеукраїнський Союз Церков євангельських християн – баптистів 

Антонюк Валерій Степанович – голова ВСЦ ЄХБ 

 

2. Духовне управління мусульман Криму

 

3. Духовне управління мусульман України 

Ахмед Тамім – голова ДУМУ, Верховний муфтій України

 

4. Закарпатська реформатська церква 

Зан-Фабіан Олександр Олександрович – глава Консисторії ЗРЦ, єпископ

 

5. Німецька євангелічно-лютеранська церква України 

Серге Машевські – єпископ НЄЛЦУ

 

6. Об’єднання іудейських релігійних організацій України 

Яків Дов Блайх – президент Об'єднання, Головний рабин м. Києва та України ОІРОУ

 

7. Православна Церква України 

Епіфаній (Думенко) – Предстоятель ПЦУ, Митрополит Київський і всієї України 

 

8. Римсько-Католицька Церква в Україні

Віталій Кривицький – єпископ Римсько-Католицької Церкви в Україні, Ординарій Київсько-Житомирський 

 

9. Українська Євангельська Церква 

 

 

10. Українська Греко-Католицька Церква 

Cвятослав (Шевчук) – Глава УГКЦ, Верховний архієпископ Києво-Галицький 

 

11. Українська Церква християн віри євангельської 

Паночко Михайло Степанович – старший єпископ УЦ ХВЄ 

 

12. Українська єпархія Вірменської Апостольської Церкви 

Маркос (Оганесян) – єпископ УЄ ВАЦ

 

13. Українська Лютеранська Церква 

В’ячеслав Горпинчук – єпископ УЛЦ

 

14. Українська Православна Церква 

Онуфрій (Березовський) – Предстоятель УПЦ, Митрополит Київський і всієї України

 

15. Церква адвентистів сьомого дня 

Носов Станіслав Вікторович – президент Української уніонної конференції ЦАСД

 

16. Українська Християнська Євангельська Церква 

Падун Леонід Миколайович – старший єпископ УХЄЦ

 

17. Українське Біблійне Товариство 

Комендант Григорій Іванович – президент УБТ

 

* Примітка: Членство Духовного центру мусульман України призупинено з 24.01.2013 р. згідно рішенням ВРЦіРО.