descriptionПро раду supervisor_accountЧлени ради calendar_todayЗаходи createЗвернення assignmentДокументи new_releasesНовини photo_size_select_actualФото perm_contact_calendarКонтакти

Інформація про ВРЦіРО

Список членів Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій

Понад 25 років міжконфесійної співпраці на благо України

Всеукраїнську Раду Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) утворено наприкінці 1996 року як міжконфесійну інституцію. Її метою є об'єднання зусиль конфесій у справі духовного відродження України та координації міжцерковного діалогу як в Україні, так і за її межами, а також участь у розробленні проєктів нормативних актів із питань державно-конфесійних відносин та здійснення комплексних заходів доброчинного характеру.

Організаційні засади

Рада Церков функціонує на засадах рівності та рівноправ'я, поваги до внутрішніх настанов і традицій усіх релігійних організацій, що діють у межах законодавства України, та є незалежною від органів державної влади, політичних партій, інших громадських формувань та їхніх керівних органів.

Станом на червень 2021 року до складу ВРЦіРО входять 15 церков і релігійних організацій та 1 міжцерковна організація, серед яких православні, греко- і римсько-католицька, протестантські та євангельські церкви, а також іудейське та мусульманське релігійні об'єднання. Відтак Рада Церков представляє більш як 95 % усіх релігійних організацій України.

Згідно з Положенням, головування у ВРЦіРО члени Ради здійснюють почергово. Ротація головуючого у Раді Церков відбувається щопівроку. Це допомагає розподілити між конфесіями відповідальність за поточну координацію діяльності ВРЦіРО, її Секретаріату та профільних комісій.

Секретаріат ВРЦіРО, що складається з представників кожної конфесії, створено 2005 року для попереднього опрацювання актуальних питань перед їх винесенням на засідання для розгляду членами Ради. Також у складі ВРЦіРО функціонують профільні групи – Комісія з питань соціального служіння, Комісія медіа служіння та Робоча група з питань реституції майна релігійних організацій.

У липні 2019 року відбулася державна реєстрація ВРЦіРО як громадської спілки. Засновниками виступили церкви і релігійні організації, які входять до її складу.

Виїзне засідання ВРЦіРО у Фастові. Київська область, червень 2021

Виїзне засідання ВРЦіРО у Краматорську. Донецька область, листопад 2016

Державно-церковна взаємодія

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій проводить регулярні зустрічі з Президентом України, Головою Верховної Ради України, Прем'єр-міністром України, керівництвом міністерств та парламентських фракцій, представниками судової гілки влади. На цих заходах виробляються рішення щодо подальшого розвитку партнерської моделі державно-конфесійних відносин, за якої потенціал релігійної спільноти може якнайкраще послужити українському суспільству у справі морального оздоровлення, становлення справедливості, розвитку доброчинності та вирішення багатьох нагальних суспільних  викликів.

2008 року ВРЦіРО підписала угоду про співробітництво з Міністерством охорони здоров'я України та ініціювала співробітництво з Міністерством освіти і науки України. 2009 року спеціальні громадські ради для діалогу та співробітництва держави з релігійними організаціями було утворено при МОН, МОЗ, Міноборони, а пізніше – при МЗС та Мін’юсті. Також Рада Церков розвиває відносини з органами місцевого самоврядування.

Багаторічне аналітичне та організаційне сприяння діяльності ВРЦіРО надає Інститут релігійної свободи.

Зустріч ВРЦіРО з Головою Верховної Ради та Прем'єр-міністром України. Київ, жовтень 2014

Зустріч ВРЦіРО з Головою Верховної Ради України Д. Разумковим. Київ, липень 2020

Зустріч ВРЦіРО з Прем'єр-міністром України Д. Шмигалем. Київ, серпень 2020

Зустріч Президента України В.Зеленського з главами церков. Київ, квітень 2021

Міжнародна діяльність

Діяльність Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій сягнула також міжнародного рівня. 2009 року Рада Церков провела виїзне засідання в Єрусалимі, де зустрілася з Міністром закордонних справ та Міністром у справах релігій Держави Ізраїль. 2011 року відбулася зустріч із послами та представниками посольств низки іноземних держав, зокрема США, Франції, Канади, Держави Ізраїль, Великої Британії, Німеччини, Польщі та Ватикану. Надалі зустрічі з іноземними дипломатами відбувалися регулярно в різних форматах.

2012 року делегація ВРЦіРО провела зустрічі в парламенті Канади та зустрілася з Прем'єр-міністром Канади, а також провела зустрічі з посадовими особами, громадськими та релігійними діячами США.

Протягом 2013 року члени Ради Церков здійснили низку візитів до Брюсселя, наголошуючи на європейському виборі українського суспільства та обстоюючи традиційні для України сімейні та моральні цінності. 2014 року делегація ВРЦіРО провела низку миробудівничих зустрічей в Осло (Норвегія) з релігійними діячами Росії, намагаючись донести правдиве свідчення про події в Україні та запобігти подальшій російській військовій агресії. 2015 року члени ВРЦіРО зустрілися у Києві з делегацією Всесвітньої Ради Церков.

2016 року делегація ВРЦіРО провела зустрічі в Сенаті Королівства Нідерландів із членами Постійного комітету з закордонних справ, презентувала Україну на заходах для місцевих журналістів і громадських діячів, зустрілася з Послом Нідерландів з прав людини та співробітниками МЗС Нідерландів. Цього ж року ВРЦіРО провела зустрічі в Києві з Державним  Секретарем Ватикану та релігійними діячами Швеції, а 2018 року відбулася зустріч із представниками Польської Екуменічної Ради.

Під час другого візиту до Ізраїлю 2019 року делегація ВРЦіРО провела зустрічі з Президентом Держави Ізраїль, Спікером Кнесету, Міністром у справах Єрусалима та національної спадщини, Міністром охорони навколишнього середовища Держави Ізраїль та іншими урядовцями, а також відвідала Генеральний Штаб Армії оборони Ізраїлю та зустрілася з Головним військовим рабином ЦАХАЛу.

Результатом багаторічної співпраці ВРЦіРО з Представництвом Фонду Конрада Аденауера в Україні стало проведення низки круглих столів на високому рівні в Києві, інших експертних і міжнародних заходів. За підтримки Фонду делегація ВРЦіРО 2013 року провела низку зустрічей з високопосадовцями та представниками громадськості в Брюсселі, 2015 року – в Берліні (Німеччина), 2017 року – в Страсбурзі (Франція), зокрема зустрічі в Європарламенті, Офісі Ради Європи та Європейському суді з прав людини.

Зустріч делегації ВРЦіРО з Прем’єр-міністром Канади С. Гарпером. Оттава, квітень 2012

Зустріч делегації ВРЦіРО з Президентом Ізраїлю Реувеном Рівліном. Єрусалим, березень 2019

Зустріч ВРЦіРО з послами країн «Великої сімки» (G7). Київ, лютий 2018

ВРЦіРО як авторитетний суб’єкт громадянського суспільства

На сьогодні Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій є найбільшою й найавторитетнішою громадською інституцією в Україні, яка діє на засадах самоорганізації та самофінансування і не залежить від уряду, політичних партій і бізнес-структур.

Рада Церков бере активну участь у громадському житті країни, реагуючи на суспільні виклики публічними заявами, миротворчими та іншими заходами. Яскравим прикладом цього є роль ВРЦіРО у захисті прав громадян на мирний протест під час Євромайдану (Революції Гідності 2013–2014 років).

З початку російської агресії проти України ВРЦіРО активно долучається до захисту прав віруючих і релігійних громад, які потерпають від релігійних переслідувань на тимчасово окупованих територіях України в Донецькій і Луганській областях та АР Крим. Також Рада Церков веде послідовну діяльність, спрямовану на звільнення з російського полону військових і ув’язнених із політичних мотивів громадян України, зокрема тих, які свавільно утримуються окупаційною владою на сході України та зазнають тортур.

З 2017 року за ініціативи Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій у Києві щочервня відбувається Всеукраїнська хода на захист прав дітей та сімей. В умовах запроваджених в Україні карантинних обмежень цю громадську акцію проводять у форматі телемарафону.

Всеукраїнська хода на захист прав дітей та сімей. Київ, червень 2018

Комісія з питань соціального служіння ВРЦіРО розробила Стратегію участі Церков і релігійних організацій у миробудуванні «Україна – наш спільний дім», яка з 2017 року активно впроваджується на місцевому рівні в релігійних громадах різних конфесій.

Особливу увагу Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій звертає на необхідність утвердження в суспільстві соціальної справедливості та незалежного правосуддя, забезпечення свободи віросповідання та інших фундаментальних прав людини, захисту суспільної моралі та боротьби з корупцією, належного соціального захисту вразливих і малозабезпечених верств населення, проведення чесних і прозорих виборів, підвищення екологічної свідомості населення. Ця громадська діяльність стає ще ефективнішою завдяки співпраці ВРЦіРО з органами місцевого самоврядування та іншими інституціями громадянського суспільства як на національному, так і на місцевому рівнях.

СКЛАД

Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій

(за абеткою)

 

1. Всеукраїнський союз церков євангельських християн-баптистів

Валерій Антонюк – Голова ВСЦ ЄХБ

 

2. Духовне управління мусульман України

Ахмед Тамім – Голова ДУМУ, Верховний муфтій України

 

3. Закарпатська реформатська церква

Олександр Зан-Фабіан – Глава Консисторії ЗРЦ, єпископ

 

4. Німецька євангелічно-лютеранська церква України

Павло Шварц – Єпископ НЄЛЦУ

 

5. Об’єднання іудейських релігійних організацій України

Яків Дов Блайх – Президент ОІРОУ, Головний рабин м. Києва та України

 

6. Православна Церква України

Епіфаній (Думенко) – Предстоятель ПЦУ, Митрополит Київський і всієї України

 

7. Римсько-Католицька Церква в Україні

Віталій Кривицький – Єпископ РКЦ, Ординарій Київсько-Житомирський

 

8. Українська Греко-Католицька Церква

Cвятослав Шевчук – Отець і Глава УГКЦ, Верховний архієпископ Києво-Галицький

 

9. Українська Євангельська Церква

Олександр Зайцев – Старший єпископ УЄЦ

 

10. Українська Церква Християн Віри Євангельської

Анатолій Козачок – Старший єпископ УЦ ХВЄ

 

11. Українська єпархія Вірменської Апостольської Церкви

Маркос Оганесян – Єпископ УЄ ВАЦ

 

12. Українська Лютеранська Церква

В’ячеслав Горпинчук – Єпископ УЛЦ

 

13. Українська Православна Церква

Онуфрій (Березовський) – Предстоятель УПЦ, Митрополит Київський і всієї України

 

14. Українська уніонна конференція Церкви адвентистів сьомого дня

Станіслав Носов – Президент Української Уніонної Конференції ЦАСД

 

15. Українська Християнська Євангельська Церква

Леонід Падун – Старший єпископ УХЄЦ

 

16. Українське Біблійне Товариство

Григорій Комендант – Президент УБТ

 

* Примітка: Членство Духовного центру мусульман України призупинено з 24.01.2013 р. згідно рішенням ВРЦіРО.